HKUD Croatia Basel

HKUD Croatia Basel  je nakon duže stanke ponovno osnovan početkom 2011. godine i od tada djeluje aktivno sa sjedištem u gradu Baselu. Već od samog početka postoji veliko zanimanje za rad Kud-a te se sa vremenom uključuje sve više i više žitelja  pretežno sa prostora BS i BL. Društvo danas broji oko 50-ak aktivnih članova razne godišnje dobi  koji redovno sudjeluju na probama i nastupima te u općenitom radu u KUD-u. Pored toga ima još dodatno i oko 150-ak pasivnih članova društva od kojih veliki broj pored svoje novčane pomoći (članarina) po potrebi stoji uvijek na pomoći društvu u izvedbi raznih manifestacija. Kao što rekosmo, činjenica da se od početka 2011. sve više pučanstva  na razne načine uključuje u KUD, bili smo prinuđeni da tijekom 2016. našu postojeću „Klupsku prostoriju“ zamijenimo sa većom i još bolje uređenom za naš dalji rad, okupljanja i druženja. Svi koji su zainteresirani su nam dobrodošli i naći će nas svake nedjelje od 17 -20 sati na redovnim probama na adresi Reinacherstrasse 117 u Baselu.

Kud Croatia od samog početka do danas kao što i samo ime „Croatia“ govori ima svoj slogan i tako djeluje te nastoji da po mogućnosti iz što više raznih krajeva Lijepe naše i BiH gdje god živi naše hrvatsko pučanstvo uvježbava i prezentira naše izvorne tradicionalne plesove i pjesme te njeguje našu hrvatsku kulturu i tradiciju iz svih krajeva. Do sada imamo uvježbane koreografije koje redovno na raznim manifestacijama prezentiramo i za koje posjedujemo odgovarajuće nošnje iz Slavonije, Hercegovine, Dalmacije, Bosanske Posavine i Međimurja. Svake godine nastojimo naš repertoar i dodatno proširiti koliko je to u mogućnostima jer svaka koreografija pored odgovarajuće glazbe i uvježbavanja iste zahtijeva i odgovarajuće nošnje i veliku investiciju pri nabavki tih nošnji.

Kao što smo već rekli Društvo broji oko 50-ak aktivnih članova koji su podijeljeni u sljedeće grupacije: Dječja grupa, odrasli, pjevački zbor (hor), učenje i sviranje hrv. tradicionalnih glazbala, dramsku sekcija i sekciju koja se brine o njezi i šivanju naših nošnji.

Jos jedanput, za sve zainteresirane koji na bilo koji način žele sudjelovati i biti članom našeg Društva naša vrata su vam uvijek širom otvorena.

HKUD Croatia Basel / CroClubStore

Ostavite komentar

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH